Podsumowanie projektu i rozstrzygnięcie plebiscytu

Dziś podsumowano II etap projektu „Nasz Dzielnicowy” współfinansowanego ze środków rządowego programu zapobiegania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 – 2017 oraz wręczono wyróżnienia i nagrody laureatom plebiscytu „Przyjazny Dzielnicowy”.

 

W spotkaniu uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach - insp. Dariusz Augustyniak, Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Jerzy Kaniewski, a także policjanci garnizonu świętokrzyskiego.

 

Podsumowanie projektu „Nasz dzielnicowy”

 

Spotkanie odbyło się dziś w sali narad im. mjr.  Jana Piwnika „Ponurego” Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Na początku Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach podkreślił, że nawet najnowocześniejszy sprzęt nie zastąpi człowieka, dlatego to najlepsza inwestycja. Wyraził także nadzieję, że dzięki  realizacji projektu, dzielnicowi będą umieli lepiej reagować na problemy społeczne, a poprzez tworzone koncepcje bezpieczeństwa uwzględniające oczekiwania mieszkańców, będą powstawały lokalne systemy bezpieczeństwa.

Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Kielcach insp. Marzena Piórkowska oraz specjalista Zespołu Funduszy Pomocowych Wydziału Komunikacji Społecznej i Prezydialnego KWP w Kielcach - koordynator projektu Elżbieta Pryciak powiedziały o zrealizowanych przedsięwzięciach w ramach projektu. Mówiły m.in. o odbytych spotkaniach, wideokonferencjach i warsztatach również z udziałem ekspertów zewnętrznych. Wszystko po to aby dzielnicowi w zróżnicowanej formule mogli doskonalić swój warsztat profilaktyczny.

Na uwagę zasługuje fakt, że województwo świętokrzyskie jest liderem, jeśli chodzi o liczbę pozytywnie ocenionych projektów w skali kraju rządowego programu „RAZEM BEZPIECZNIEJ”. Dofinansowano aż 12 projektów profilaktycznych, a projekt „Nasz dzielnicowy” uplasował się na drugiej pozycji w Polsce. O dofinansowanie  aplikowało już po raz drugi Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki.

 

Rozstrzygnięcie plebiscytu „Przyjazny Dzielnicowy”

 

Dziś poznaliśmy również zwycięzcę Plebiscytu pod nazwą „Przyjazny Dzielnicowy 2017”. 

I miejsce - asp. szt. Stanisław Patrzykąt z KPP w Końskich

II miejsce - st. sierż. Tomasz Krężołek z KMP w Kielcach

III miejsce - st. sierż. Łukasz Bukała z KMP w Kielcach

Wyróżnienia - asp. Anna Dulemba z KPP w Skarżysku-Kamiennej oraz mł. asp. Mariola Marszałek z KPP w Staszowie

Wyróżnienia i nagrody laureatom wręczył Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak wraz z I Zastępcą insp. Arturem Bieleckim oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Jerzy Kaniewski.

Jak wcześniej informowaliśmy, w październiku przed komisją konkursową zaprezentowało się pięcioro dzielnicowych, którzy zostali wytypowani z nadesłanych zgłoszeń. Ci dzielnicowi po wnikliwej analizie zostali wytypowani spośród 55 nadesłanych zgłoszeń od osób fizycznych, instytucji czy organizacji, którzy w ich ocenie wyróżniali się w swojej codziennej służbie. Celem Plebiscytu jest przede wszystkim wyróżnienie dzielnicowych, którzy w ocenie społecznej wykazują się szczególnym zaangażowaniem i  profesjonalizmem zawodowym, co skutkowało lub przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa lub rozwiązania problemu lokalnej społeczności.

 

Opr. MT/DJ/EP

 

Link:

http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/dzialania-policji/aktualnosci/28188,Podsumowanie-projektu-i-rozstrzygniecie-plebiscytu.html

 

Źródło: KWP w Kielcach

 

Red. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego podczas uroczystości reprezentowali: Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Jerzy Kaniewski oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego Jan Brożyna.

 

2017-12-07

 

Fot. Świętokrzyska Policja

powrót »
^do góry

Copyright © 2014 Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów w Kielcach