Wyłoniliśmy najlepszy policyjny patrol 2024 roku

Łącznie 14 policyjnych patroli z Wydziałów Prewencji ze wszystkich komend powiatowych w naszym województwie, a także Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wzięło udział w wojewódzkich eliminacjach Turnieju Par Patrolowych pn. „Patrol Roku 2024”. Dziś po zakończeniu drugiego dnia rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymali gratulacje m.in. od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Zbigniewa Nowaka. Tegoroczne zawody zostały objęte Patronatem Honorowym Wojewody Świętokrzyskiego oraz Przewodniczącego NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego.

Wczoraj rano w Sali Narad im. płk Jana Piwnika „Ponurego” Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach rozpoczęły się eliminacje XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Tuż po tym jak zastępca szefa świętokrzyskich policjantów insp. Zbigniew Nowak oficjalnie przywitał 28 uczestników zmagań, reprezentanci 12 powiatowych komend oraz miejskiej jednostki przystąpili do pierwszej konkurencji.

Pierwszym etapem był test wiedzy zawodowej, przygotowany przez wykładowców ze Szkoły Policji w Słupsku. Mundurowi w ciągu 40 minut musieli odpowiedzieć na 40 pytań z zakresu przepisów m.in. kodeksu wykroczeń, kodeksu karnego, a także przepisów poszczególnych ustaw. Znalazły się w nim również pytania odnośnie restrykcyjnych warunków i przypadków użycia broni palnej, a także środków przymusu bezpośredniego.

Krótko później policjanci przystąpili do kolejnej konkurencji, testu sprawności fizycznej, składającego się z trzech elementów. Na początku funkcjonariusze zmierzyli się z corocznym, obowiązkowym testem sprawności. Następnie mundurowi sprawdzili się na torze, z którym spotyka się każdy, kto chce wstąpić w szeregi Policji. Na koniec stróże prawa wykazywali się umiejętnościami technik obezwładniania.

Dziś rano odbył się praktyczny sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego. Podczas tej konkurencji policjanci zmierzyli się z tzw. strzelaniem sytuacyjnym. Na początku zawodnicy musieli przebiec blisko 100 metrowy tor. Po tym mundurowi oddawali 6 strzałów do oddalającej się tarczy, a po wymianie magazynku za przesłoną, zawodnicy musieli oddać kolejne 6 strzałów, do innej, znajdującej się w odległości 15 metrów tarczy.

Ostatnia konkurencja, do jakiej przystąpili zawodnicy to praktyczny test z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas którego funkcjonariusze wykazywali się wiedzą i umiejętnościami z zakresu algorytmu postępowania z osobą nieprzytomną.

O godzinie 14:00 zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu, którzy otrzymali gratulacje od Wicewojewody Świętokrzyskiego Pana Michała Skotnickiego, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Zbigniewa Nowaka, Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Kielcach insp. Marzeny Piórkowskiej oraz Przewodniczącego NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego Jerzego Kaniewskiego.

W trójce najlepszych drużyn znaleźli się:

Miejsce pierwsze: st. sierż. Michał Zięba oraz st. post. Rafał Połetek z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Miejsce drugie: – st. sierż. Norbert Żmudziński oraz st. sierż. Grzegorz Dziubek z KPP w Sandomierzu

Miejsce trzecie: – st. post. Marcin Urbaczka oraz post. Waldemar Wołąkiewicz z KPP w Skarżysku-Kamiennej

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Organizatorem konkursu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Patronat Honorowy nad zawodami objął Wojewoda Świętokrzyski oraz Przewodniczący NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego.  

Fundatorem wręczanych nagród był Wojewoda Świętokrzyski Pan Józef Bryk, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Grzegorz Napiórkowski oraz Przewodniczący Związków Zawodowych NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego Jerzy Kaniewski.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

GALERIA: https://swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/dzialania-policji/aktualnosci/69998,Wylonilismy-najlepszy-policyjny-patrol-2024-roku.html

powrót »
^do góry

Copyright © 2014 Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów w Kielcach