IX Wojewódzki Turniej Policjantów woj. świętokrzyskiego w Piłce Nożnej

W dniach 28-29 lutego 2024 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się IX Wojewódzki Turniej Policjantów województwa świętokrzyskiego w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach i Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa świętokrzyskiego. Patronat nad zawodwami objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

 

Po dwóch dniach rozgrywek zakończył się IX Wojewódzki Turniej Policjantów województwa świętokrzyskiego w Halowej Piłce Nożnej. Głównym organizatorem zawodów był Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa świętokrzyskiego na czele z Jerzym Kaniewskim. Organizację zawodów wspierał Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Grzegorz Napiórkowski oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 14 drużyn z komend powiatowych w: Starachowicach, Sandomierzu, Skarżysku - Kamiennej, Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie, Busku Zdroju, Jędrzejowie, Pińczowie, Końskich, Staszowie oraz funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, a także Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Nie zabrakło też drużyny Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego.

W trakcie zmagań wyłoniono zwycięskie drużyny i wręczono zasłużone trofea policjantom z garnizonu świętokrzyskiego. W uroczystym zamknięciu turnieju wziął udział p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Zbigniew Nowak, który wspólnie z  Komendantem Powiatowym Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim insp. Zbigniewem Wilkiem, Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego Jerzym Kaniewskim oraz osobami wspierającymi turniej wręczył puchary, medale i nagrody zwycięskim drużynom.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, drugie miejsce - funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, trzecie miejsce Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, na czwartym miejscu uplasowała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju. Wręczono również nagrody dla  najlepszego strzelca turnieju, którym okazał się Paweł Cegieła reprezentujący Komendę Miejską Policji w Kielcach. Najlepszym bramkarzem został Michał Maciejski z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.

Ponadto z inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego policjantów województwa świętokrzyskiego oraz Wiceprzewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach Przemysława Sypuły zorganizowano zbiórkę dla funkcjonariusza z KPP w Starachowicach walczącego z chorobą.

 

Zwycięskim drużynom serdecznie gratulujemy!

Nagrody rzeczowe, medale oraz puchary zostały ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. świętokrzyskiego.

 

 

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów dziękuje za pomoc i wsparcie w organizacji turnieju, nw.:

 1. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach – insp. Grzegorz Napiórkowski
 2. Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – Artur Łakomiec
 3. Piotr Węglewicz – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim
 4. Marcin Jabłoński – właściciel Firmy „Drogowiec” s. c. w Ostrowcu Świętokrzyskim
 5. Andrzej Pietrzykowski – właściciel Zakładu Produkcyjno-Handlowego „Adax” w Ostrowcu Świętokrzyskim
 6. Rafał Zaremba – Wiceprezes firmy PART – LOGiSTiK w Ostrowcu Świętokrzyskim
 7. Anna Corso i Sylwia Corso – właścicielki „Cukierni u Ani” w Ostrowcu Świętokrzyskim
 8. Dariusz Wierzbiński – właściciel firmy „Eurostar” w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz  Starszy Cechu Rzemiosł w Ostrowcu Świętokrzyskim
 9. Grzegorz Skalski – właściciel Piekarni Skalski w Ostrowcu Świętokrzyskim
 10. Hubert Januszewski – Dyrektor Oddziału Remondis Sp. z o.o. w Ostrowcu Świętokrzyskim
 11. Piotr Biesiada – właściciel Przedsiębiorstwa Usługowo - Handlowego SIGNAL w Ostrowcu Świętokrzyskim
 12. Jerzy Kaczorowski i Wojciech Kaczorowski – właściciele Firmy Chematex Sp. z o.o. w Ostrowcu Świętokrzyskim
 13. Paweł Przydatek - właściciel Restauracji Gościna u Pawła w Boksycce
 14. Jan Rotmański - właściciel Hotelu Panorama w Jędrzejowie k. Ostrowca Świętokrzyskiego
 15. Jacek Farys – Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim
 16. Robert Terlecki – Dyrektor Allianz w Kielcach
 17. Sędziowie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej
 18. Ratownicy z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy przy hufcu ZHP w Ostrowcu Świętokrzyskim
 19. Janusz Romanowski – spiker zawodów.

 

 

Opr. M.W.

Foto M.W.

01-03-2024r.

 

powrót »
^do góry

Copyright © 2014 Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów w Kielcach